Vandaag 20 augustus, Wereldmuggendag, willen we je aandacht vestigen op de gevaren van muggenbeten.
De gevaren van muggenbeten
Muggenbeten kunnen ziektes veroorzaken zoals chikungunya, dengue, zika, malaria of gele koorts. Deze ziektes komen steeds vaker voor in Europa, mede door de toename van het toerisme, waardoor het risico om met een virus in contact te komen en het mee terug te nemen toeneemt. Bovendien zorgt de klimaatverandering ervoor dat de tijgermug, die chikungunya, dengue en zika kan overdragen, kan overleven op ons continent.
Voor je naar het buitenland vertrekt, zelfs binnen Europa, is het belangrijk om advies in te winnen bij een arts om onaangename verrassingen ter plaatse te vermijden. Deze virussen kunnen immers iedereen treffen en zijn niet zonder gevolgen.
Ontdek de Travel Clinic van Kliniek Sint-Jan in Brussel
In Kliniek Sint-Jan hebben we onlangs een Travel Clinic geopend: een reisadvieskliniek waar patiënten informatie krijgen over de voorzorgsmaatregelen die ze moeten nemen voor of na hun reis. De artsen passen hun aanpak aan op basis van verschillende factoren, zoals de bestemming, de duur van het verblijf, de leeftijd, comorbiditeiten... Ze kunnen je adviseren over de nodige vaccinaties of een aangepast opvolgingstraject voorstellen. Bent je in het buitenland gebeten? Dan kan je ook bij ons terecht voor een consultatie en een gepaste behandeling.
Lijkt een beet verdacht sinds je terugkeer? Kom langs bij een gespecialiseerde arts die je een geschikte behandeling zal voorstellen.
Een bezorgdheid? Maak een afspraak met een medische reisexpert
Samengevat, of het nu voor of na je reis is, aarzel niet om een afspraak te maken bij een arts van de Travel Clinic.